Aragonit

Aragonit, iç dengeyi sağladığınızda ve farkındalığınızı artırırken sizi stabilize edecek yüksek derecede topraklama enerjisine sahiptir. Bu taş bize yenilenen gücü öğretiyor ve duyguları sizin için en önemli olan şeylere odaklamaya yardımcı olacak. Günümüz toplumunda, birçok insan neyin zor olduğu üzerinde durma eğilimindedir ve ürettikleri olumsuzluğu fark etmiyor. Aragonit kalbi zihinle dengelemeye yardımcı olur, kalbe ağırlık veren duygusal bağların serbest bırakılmasını sağlar. Bu sizi bir kişi olarak güçlendirir ve kaygı ya da stres içeren zor durumların üstesinden gelme konusunda size güven verir.

Aragonit, hissettiğiniz acıların geçeceği, güçleneceği ve tüm enerjilerinizi yapıcı bir şekilde kullanmanız için teşvik edeceğinizden emin olarak duygusal istikrar getirecektir. Bu kristal, zihninizi gidermeye yardımcı olur, motivasyonunuzu artırır ve zorluklarınızı karşılamak için gereken enerjiyi size verme cesaretini verir. Bu, özellikle geri çekilmek veya kaçmak gibi hissettiğiniz durumlarda etkilidir. Aragonit bize kendi güçlü yönlerimizi ve yeteneklerimizi hatırlatır ve bize ne olursa olsun karşımıza çıkan gücün olduğunu gösterir. 

Genel olarak, Aragonit duygusal, zihinsel ve fiziksel olarak başa çıkmaya yardımcı olacaktır. Normalde huzursuz bir akla bir huzur ve sükunet duygusu getiren güçlü bir duygusal şifa taşıdır. Bu taş yeni başlangıçlar ve yenilenen ilişkileri teşvik eder.